שאלות נפוצות
דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

מידע שימושי לשירותך, לדעת כדי להיות בראש שקט

מידע זמין על כל סוגי הביטוחים, טפסים וכלים שימושיים לשרותך

שאלות נפוצות

במרכז המידע תוכלו למצוא את ההסברים אשר יסייעו לכם בהבנת פוליסות הביטוח השונות.

 

 

שאלות ותשובות

 • איך נקבע שווי הדירה ותכולתה לביטוח הדירה שלי?

  ​ברוב המקרים יישלח לביתך סוקר מטעם חברת הביטוח שיעריך את שוויה של תכולת הדירה ואת שווי המבנה. במקרה של תביעה הערכת הסוקר היא הקובעת.
   
  באפשרותך גם להצהיר על שווי התכולה שבדירתך. במקרה כזה ייקבע  שווי המבנה על פי שטח הדירה ועלות הבניה, אך עליך לקחת בחשבון שבמקרה של תביעה חובת ההוכחה תהיה עליך, ואתה תתבקש להוכיח שאכן היו ברשותך החפצים שעליהם הצהרת, ואכן זהו שווים כחדשים.
 • איך קובעים את סכום ביטוח המשכנתא?

  סכום הביטוח בביטוח החיים נקבע בהתאם ליתרת ההלוואה, תקופת ההלוואה וריבית ההלוואה
  הבנק רשאי לדרוש מהלווה לערוך ביטוח מבנה וחיים, על סך יתרת ההלוואה בלבד.
  את המבנה מומלץ לבטח בערכו המלא בכדי שלא יהיה מצב של ביטוח חסר.
 • באיזה גיל כדאי לרכוש ביטוח סיעודי?

  בתכניות סיעוד, ובפרט בתכנית סיעוד עם פרמיה קבועה, עדיף להצטרף לביטוח בגיל מוקדם ככל האפשר, שכן, הפרמיה נמוכה ואינה משתנה, למעט הצמדה למדד. גיל הכניסה המירבי לתכנית ביטוח זו הוא 70, ותקופת הביטוח הינה לכל החיים.
 • האם ביטוח סיעודי מיועד רק לאנשי מבוגרים?

  הביטוח הסיעודי מעניק כיסוי למקרים בהם אדם אינו יכול לבצע, בכוחות עצמו, מספר פעולות שגרתיות יומיומיות המוגדרות בתנאי הפוליסה (ADL). אובדן תפקוד זה יכול לנבוע מתאונה או מחלה. לכן, גם אנשים צעירים עלולים להיקלע למצבי אובדן תפקוד כתוצאה מתאונות שונות וממחלות.
 • האם במסגרת ביטוח תכולה חייבים לבטח את התכולה כולה?

  באפשרותך לבחור שלא לבטח פריט אם פריטים שתבחר מתכולת דירתך, אך אין באפשרותך לקבוע ערך אחר לפריט כלשהו מזה שנקבע על ידי הסוקר שנשלח לביתך. עליך לציין בכתב את הפריטים שבחרת לא לבטח, והם יירשמו גם בפוליסה.

 • האם הבנק רשאי לסרב לתת משכנתא אם הביטוח לא יעשה באמצעותו?

  לא. הבנק אינו רשאי להתנות מתן שירות בשירות.
 • היו לי בעבר ניתוחים שונים. האם חברת הביטוח תסכים לבטח אותי בכל זאת?

  בעת הגשת הבקשה להצטרפות לתכנית ביטוח סיעודי תתבקש למלא שאלון רפואי שבו תצהיר על מחלות וניתוחים שעברת או שאתה סובל מהם כיום. חברת הביטוח תבדוק לגופו של עניין האם אתה זכאי להתקבל לביטוח על סמך נתונים אלה, ואם ן, באילו תנאים.
 • יש לי ביטוח נסיעות באמצעות כרטיס האשראי, למה לי לרכוש ביטוח נוסף?

  ​בניגוד למה שהיה נהוג בעבר, ביטוח הנסיעות כבר אינו ניתן באופן אוטומאטי על ידי חברות האשראי, ויש צורך לפנות אליהם במיוחד בכדי להפעיל את הביטוח. מעבר לכך, הביטוח המסופק על ידי חברות האשראי הוא ביטוח בסיסי, שאינו כולל כיסויים רבים.
 • יש לי ביטוח סיעודי במסגרת קופת חולים. מדוע צריך ביטוח נוסף?

  הביטוחים הסיעודיים בכל קופות החולים נותנים כיסוי בסכום פיצוי מוגבל, שהוא בדרך כלל נמוך בהרבה מהצרכים של אדם סיעודי. כמו כן, הכיסוי הוא לתקופה מוגבלת בלבד, ולאחריה הביטוח נפסק. תכנון נכון של ביטוח פרטי, בשילוב עם הביטוח של קופת החולים, מאפשר לבנות כיסוי שמותאם לצרכים המלאים של אדם סיעודי.
 • למה כדאי לי לבטח את העסק שלי?

  כדאי לך לבטח את העסק שלך כדי שתהיה מכוסה במקרה של שרפה, הצפה, פריצה, וכד' אם העסק לא מבוטח, כל השקעתך יכולה לרדת לטמיון - וללא אפשרות לשקם את העסק שבנית בעמל רב. ​
 • למי כדאי לעשות ביטוח צד ג'?

  מומלץ לעשותו ביטוח צד ג' במקרה שערכו הכלכלי של הרכב המבוטח הוא יחסית נמוך. במקרה של נזק, ביטוח כזה לא יזכה אותך על הנזק לרכבך, אך כן על הנזק למה שפגעת בו. מומלץ לבדוק מראש את גובה הפיצוי בעת רכישת הביטוח.
 • לשם מה אני צריך ביטוח חיים?

  כולנו מצפים ומקווים לחיות חיים ארוכים ומלאים. אנו מעדיפים לחשוב כך. אך רובנו בוודאי מדי פעם מוטרדים מהשאלות: מה יהיה אם לא? מי ידאג למשפחה? האם הם יוכלו להמשיך ולחיות באותה רמת חיים?

  התשובות לשאלות האלה פשוטות – ביטוח חיים יאפשר למשפחתך לשמור על רמת החיים  במקרה פטירה. עם ביטוח החיים  מובטח למשפחה מקור הכנסה לאחר אובדן אחד המפרנסים בבית, או לפחות סכום כסף שיאפשר לה להתמודד בתקופת ההסתגלות הקשה. למטרה זו, אתה צריך את ביטוח חיים.
 • מדוע נוטל המשכנתא (הלווה) נדרש לערוך ביטוח חיים ונכס בעת נטילת המשכנתא?

  מכיון שזו הדרך הקלה והנוחה בה יכול הבנק להבטיח את החזר ההלוואה במקרה פטירת הלווה, או בעת נזק למבנה.
 • מה מעניק הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח?

  ​הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח מעניק פיצוי כספי, חודשי, ללא תלות במצבו הכלכלי של האדם וללא תלות בקבלת סיוע כלשהו מגורם אחר. גובה סכום הפיצוי ותקופת הפיצוי נקבעים על ידי המבוטח, במועד ההצטרפות לביטוח ובהתאם לתנאי הפוליסה.
 • מהי השתתפות עצמית וכיצד היא מושפעת משינוי בערך הרכב?

  ​השתתפות עצמית היא החלק הכספי אותו אנו נדרשים לשלם על הנזק במקביל להשתתפות חברת הביטוח. הסיבה להשתתפות עצמית גם במקרה שהתאונה לא נגרמה באשמתנו נובעת מקביעת המחוקק כי כל רכב הנמצא על הכביש נושא באחריות חלקית להשתתפותו בתאונה. כאשר רכבך נפגע כך שלמרות תיקונו, ערכו בשוק הרכב יורד (למשל בעקבות פגיעה בשאסי), ערך ההשתתפות העצמית עולה
 • מהי תקופת המתנה?

  ​תקופה המתחילה במועד קרות מקרה הביטוח (ולאחר תום תקופת האכשרה) ובסיומה זכאי המבוטח לקבלת תגמולי הביטוח. משך תקופת ההמתנה מפורט בפוליסה ובנספחיה.
 • מי צריך ביטוח ציוד מכני הנדסי?

  למי שמחזיק ציוד מכני הנדסי כגון: כלים חקלאיים, טרקטורים, מלגזות, מערבלים, נגררים, קטפות, דחפורים ועגלות, או כל רכב ממונע אחר מומלץ לבטחו. שכן, ציוד מכני הנדסי הוא רכוש יקר ורב ערך עבור בית העסק, והינו חשוף לסיכונים גבוהים ופגיעות. ביטוח צ.מ.ה מכסה את כל הסיכונים שעלולים להיגרם לציוד ההנדסי ברשותך או בבעלות בית העסק כתוצאה ממקרה תאונתי, למעט המקרים החריגים כמפורט בפוליסה.
 • מתי כדאי להגדיל את הביטוח ומתי להקטין אותו?

  ​ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש לשנות את סכומי הביטוח בכל עת. אם תרצה להגדיל את סכום הביטוח תידרש להגיש הוכחת בריאות מעודכנת (בדיקה רפואית או הצהרת בריאות), ולקבל את הסכמת חברת הביטוח. כדאי לשקול שינוי בסכומי הביטוח במקרה של שינוי במצבך המשפחתי - נישואין, לידת ילד וכד'.
 • נפגעתי נזק גוף בתאונת דרכים. למי עלי לפנות?

  על גבי תעודת ביטוח רכב רשום שם החברה המבטחת. עליך לפנות למחלקת התביעות של חברת הביטוח שביטחה את הרכב שהיה מעורב בתאונה (במקרה ובתאונה היו מעורבים מספר כלי רכב, עליך לפנות לחברה שביטחה את הרכב שבו נסעת). את התביעה תוכל להפנות באופן ישיר לחברת הביטוח או באמצעות סוכן הביטוח שלך.